Město chystá dokončení digitalizace kina Admira! Od srpna nabídne filmové premiéry.

Město chystá dokončení digitalizace kina Admira! Od srpna nabídne filmové premiéry.

Za finanční podpory Státního fondu kinematografie zafinancuje vedení města dokončení digitalizace v kině Admira.

Přečíst »4.5.2017  

Co nového v Kulturním domě?

Co nového v Kulturním domě?

Souhrn dění v KD a MFC za uplynulý měsíc.

Přečíst »4.5.2017  

CO NOVÉHO V KULTURNÍM DOMĚ A MFC?

CO NOVÉHO V KULTURNÍM DOMĚ A MFC?

V březnu se v prostorách KD a MFC uskutečnila celá řada různorodých akcí. Tou stěžejní bylo zcela jistě oblíbené Setkání harmonikářů a heligonkářů. Během března se v KD dále uskutečnily závěrečný ples studentů ISŠTE Sokolov, burza dětského oblečení, trénování paměti, gymnastické závody či turnaj dětí ve florbale. Velkou akcí městské knihovny byla také Noc s Andersenem. Ve čtvrtek 23. března se v kinosále uskutečnilo také okresní vyhlašování nejlepších sportovců, které moderoval známý sportovní komentátor Štěpán Škorpil. Po vyhodnocení následoval v malém sále slavnostní raut.

V dubnu chystáme v KD a MFC zejména jednu velkou akci, a to zábavnou talk-show s režisérem Zdeňkem Troškou. Pořad se uskuteční v pondělí 3. dubna od 19 hodin ve zdejším kinosále, který je již beznadějně vyprodán. Pro dětské diváky se dále na neděli 30. dubna připravuje loutkové divadlo z Karlových Varů s pohádkou „Drak Mrak“. Představení určené pro děti od 3 let se uskuteční v loutkovém sále od 15 hod. a vstupné činí 30 Kč. Vstupenky je možné si zakoupit v Městské knihovně od 10. dubna. Kromě výše zmíněného se v prostorách KD a MFC dále uskuteční gymnastické závody Karlovarského kraje (8. dubna), krajská liga turnaje ve volejbalu (9. dubna), kino má samozřejmě připraveno promítání a také chystáme divadelní představení pro mateřské školy.

I v dubnu samozřejmě pokračuje promítání kina Admira. Pro dětské filmové nadšence a fandy snímků Zdeňka Trošky jsme připravili na neděli 9. dubna českou rodinnou komediální pohádku „Strašidla“ a na neděli 23. dubna známou českou pohádku „Anděl Páně 2“, což byl nejúspěšnější snímek loňského roku. Všechna dětská promítání začínají vždy v 15 hod. Vstupné činí 30 Kč. Pro dospělé jsme přichystali na duben celkem dva tituly. Ve čtvrtek 20. dubna půjde o americké válečné historické drama „Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny“ od známého amerického režiséra a herce Mela Gibsona. Druhým filmem pro dospělé bude česká romantická komedie „Pohádky pro Emu“. Promítání proběhne ve čtvrtek 27. dubna a v hlavních rolích se představí Ondřej Vetchý a Aňa Geislerová. Oba tituly začínají vždy v 18 hodin a vstupné činí 60 Kč. Rezervace lístků probíhá v Městské knihovně. Více informací naleznete na plakátech, webu či facebooku kina Admira. Městská knihovna Březová chystá na měsíc duben akci s názvem, „Kvílení s Hankou“, která se uskuteční ve čtvrtek 6. dubna od 17 hod. V rámci programu se přítomní naučí od Mgr. Hanky Kadlecové techniku vytváření dekorací zvanou Quilling. Vstup na akci je zdarma.

Z nejnovějších událostí v KD a MFC lze zmínit např. přípravy dalšího divadelního představení, tentokrát komedie sokolovského ochotnického souboru Konvalinky, které se uskuteční ve čtvrtek 11. května. Pokračují také  koordinační práce na oslavách dětského dne, na dalším ročníku KRIMIFESTU, který se letos uskuteční na podzim a bude doplněn o souběžnou akci s názvem Týden policie ČR. Součástí akce bude letos např. stálá výstava s výkladem o historii bezpečnostních sborů, dopoledne pro žáky ZŠ a SŠ, odpoledne a o víkendu pro veřejnost, beseda organizovaná PČR se žáky ZŠ a SŠ zaměřená na prevenci, přednáška vtažená ke zdejšímu regionu a kriminalistice, výstava a ukázky z vozového parku a techniky PČR (příp. armádních a historických vozů), koncert Hudby Hradní stráže a Policie ČR, koncert Tomáše Savky, beseda (talk-show) se známým hercem a samotné promítání.

Nově se také pracuje na malém country-folkovém festivalu, který proběhne v amfiteátru v KD a MFC na přelomu srpna a září.

Mgr. Michal Bedeč

vedoucí KD a MFC

Přečíst »12.4.2017  

Rodinná pohádka ANDĚL PÁNĚ 2

Rodinná pohádka ANDĚL PÁNĚ 2

Termín: 23. dubna 2017 (neděle) - 15:00
Místo konání: Kinosál KD
Vstupné: 30 Kč

Přečíst »10.4.2017  

BŘEZOVSKÉ SETKÁNÍ PLASTIKOVÝCH MODELÁŘŮ

BŘEZOVSKÉ SETKÁNÍ PLASTIKOVÝCH MODELÁŘŮ

Kit Klub Chodov pod záštitou starosty města Březová pořádá 20. května 2017 v Multifunkčním centru BŘEZOVSKÉ SETKÁNÍ PLASTIKOVÝCH MODELÁŘŮ.  Soutěž a výstava plastikových modelů letadel, vojenské a civilní techniky bude obohacena prezentací RC modelů a přítomností prodejců modelářského sortimentu. Občerstvení i bohatý doprovodný program zajištěn. Vstup zdarma.

Přečíst »10.4.2017  

MINIGOLF - zahájení provozu

MINIGOLF - zahájení provozu

ZAHÁJENÍ PROVOZU MINIGOLFU BŘEZOVÁ!!!

Přečíst »10.4.2017  

Promítání filmu s názvem NEŽ JSEM TĚ POZNALA

Promítání filmu s názvem NEŽ JSEM TĚ POZNALA

Termín: 9. května 2017 (úterý) - 19:00
Místo konání: Kinosál KD
Vstupné: Ženy - Zdarma | Muži - 60 Kč

Přečíst »10.4.2017  

Pohádka loutkového divadla DRAK MRAK ANEBO RAZ, DVA, TŘI

Pohádka loutkového divadla DRAK MRAK ANEBO RAZ, DVA, TŘI

Město Březová – kulturní komise ve spolupráci s KD Březová vás zve na pohádku loutkového divadla DIVADLOLO Karlovy Vary „Drak Mrak aneb raz, dva, tři“. Pohádka pojednává o drakovi, který si chtěl vzít Růženku za ženu, ale přepočítal se. Představení je určené pro děti od 3 let a trvá zhruba 40 minut. Pohádka se uskuteční v neděli 30. 4. 2017 od 15 hodin. Vstupné činí 30 Kč. Předprodej vstupenek v Městské knihovně od pondělí 10. 4. 2017.

Přečíst »10.4.2017  

SPOLUŽÁCI

SPOLUŽÁCI

Město Březová, komise kultury a Kulturní dům Březová pořádají ve čtvrtek 11. 5. 2017 od 19:00 hodin divadelní představení sokolovského ochotnického souboru Konvalinky s názvem „SPOLUŽÁCI“. Komedie, která se uskuteční ve zdejším kinosále, pojednává o třídním srazu, na kterém se spolužáci setkávají po dvaceti letech.
Vstupné činí v předprodeji 70 Kč, na místě 100 Kč.
Předprodej vstupenek zahájen ve středu 5. 4. 2017 v Infocentru MěÚ Březová.

Přečíst »10.4.2017  

CO NOVÉHO v Kulturním domě a MFC?

CO NOVÉHO v Kulturním domě a MFC?

V únoru se v prostorách KD a MFC uskutečnila celá řada různorodých akcí. Ještě než se k nim v pár větách vrátím, rád bych se ještě zmínil o divadelním představení sokolovského ochotnického souboru Divadla bez zákulisí, které proběhlo v poslední lednový večer. Komedie s názvem „S tvojí dcerou ne“ přilákala přes 200 diváků nejen z Březové, ale také z okolních obcí, a my mohli opět hlásit vyprodaný sál. Je vidět, že vás lákají nejen známé herecké tváře, ale i ochotnické divadelní soubory, což nás moc těší, a proto v uvádění jejich her budeme pokračovat. Během února se v KD uskutečnilo vyhodnocování dětských sportovců a aktivních občanů, kteří se ve svém volném čase podílejí jakýmkoliv způsobem na činnostech prospěšných pro město a jeho občany. Konec měsíce byl ve znamení dvou velkých akcí, již 29. ročníku Rybářského plesu a dále tradičního Masopustu.

V březnu chystáme v KD a MFC zejména jednu velkou akci. V sobotu 4. března proběhne v sále MFC od 17:00 hodin již 12. ročník tradičního Setkání harmonikářů. Během této regionální úspěšné akce zahraje Vesnická čtyřka, vystoupí Plzeňští heligonkáři a spousta dalších hostů. Vstupné činí 70 Kč. Kromě výše zmíněného se v prostorách KD a MFC uskuteční např. gymnastická soutěž (7. 3.), závěrečný ples studentů ISŠTE Sokolov (10. 3.), turnaj dětí ve florbale (19. 3.) nebo vyhlašování sportovců okresu (23. 3.). V malém sále také proběhne tradiční jarní burza dětského oblečení každoročně pořádaná Babycentrem Březová.

I v březnu samozřejmě pokračuje promítání kina Admira. Pro dětské filmové nadšence jsme připravili na neděli 5. března animovaný rodinný fantasy film „Kubo a kouzelný meč“, na neděli 12. března animovaný film „Angry Birds ve filmu“ a posledním březnovým filmem bude úspěšný animovaný snímek „Trollové“, konkrétně v neděli 26. března. všechna dětská promítání začínají vždy v 15 hod. Vstupné činí 30 Kč. Pro dospělé jsme přichystali na březen celkem dva tituly. Ve čtvrtek 9. března půjde o americký mysteriózní thriller „Inferno“ s Tomem Hanksem v hlavní rolí. Jedná se o pokračování úspěšných snímků „Šifra mistra Leonarda“ a „Andělé a Démoni“. Druhým filmem pro dospělé bude česká komedie „Manžel na hodinu“, pokračování snímku „Hodinový manžel“. Promítání proběhne ve čtvrtek 30. března a v hlavních rolích se představí opět Bolek Polívka, David Matásek, Eva Holubová a další. Oba tituly začínají vždy v 18 hodin a vstupné činí 60 Kč. Rezervace lístků probíhá v Městské knihovně. Více informací naleznete na plakátech, webu či facebooku kina Admira.

Městská knihovna Březová chystá na měsíc březen celkem tři akce. První z nich, „Lekce trénování paměti“, se uskuteční v malém sále KD ve čtvrtek 16. 3. od 17 hodin. Vstup je zdarma, přihlásit se můžete v knihovně nebo na tel. čísle 724 587 020. Na přelomu 31. 3. – 1. 4. pořádá městská knihovna tradiční „Noc s Andersenem“. Letos čeká žáky 3. třídy ZŠ opět noc plná her, dobrodružství, divadelní představení a mimo jiné i návštěva místních hasičů. Kromě výše uvedeného se zástupci knihovny zúčastní 3. 3. Krajského kola soutěže „Nekoktám, čtu“, které proběhne v prostorách krajské knihovny v Karlových Varech. Březovou budou reprezentovat vítězové zdejšího kola Eliška Kolárová a Jiří Ohnesorg.

Z nejnovějších událostí v KD a MFC lze zmínit např. přípravy zábavné talk-show s režisérem Zdeňkem Troškou, která se uskuteční v pondělí 3. dubna od 19 hod. Na začátek května se již plánuje další divadelní představení, tentokrát komedie sokolovského ochotnického souboru Konvalinky. Pokračují také koordinační práce na oslavách dětského dne a na dalším ročníku KRIMIFESTU, který se letos uskuteční na podzim a bude doplněn o souběžnou akci s názvem Týden policie ČR.

Mgr. Michal Bedeč

vedoucí KD a MFC

Přečíst »29.3.2017