CO NOVÉHO V KULTURNÍM DOMĚ A MFC

Provoz zrekonstruovaného Kulturního domu, i s novým personálním obsazením, se přesunul již do svého čtvrtého měsíce. Duben bude především ve znamení opětovného obnovení projekcí v digitalizovaném kině Admira. Rád bych vás při této příležitosti pozval právě na oficiální zahájení promítání, která proběhnou ve čtvrtek 14. dubna od 18 hodin a promítání pro děti již klasicky v neděli 17. dubna od 15 hodin. Jako zahajovací film pro dospělé jsme vybrali nejnovější bondovku Spectre, pro děti animovaný film Hotel Transylvánie 2. Na obě tato promítání je dobrovolné vstupné. Během měsíce dubna dále promítáme speciální hudební zážitek, remasterovanou verzi koncertu britské skupiny Queen – Queen Rocks Montreal s prostorovým zvukem Dolby Surround 7.1, oblíbený animovaný film pro děti V hlavě a nakonec jeden z nejvýdělečnějších filmů loňského roku, Jurský svět. Více informací naleznete na plakátech, webu či facebooku. V dubnu se však nedočkáme jen zahájení činnosti kina, v rámci nových kulturních akcí nás již v pátek 8. dubna od 19 hodin čeká místní premiéra hry Neříkej mi lásko sokolovského souboru Divadlo bez zákulisí. Jde o náhradní termín za odložené březnové představení. Vstupné je opět dobrovolné. Pro březovkou kulturní scénu bude tato hra velmi významná, jelikož půjde o historicky první ochotnické divadlo na Březové po přibližně čtyřiceti letech. Ani Městská knihovna v dubnu nezůstane se svou činností pozadu. Pro děti plánují naše knihovnice přespání v novém Kulturním domě v rámci pravidelné akce „Noc s Andersenem“, dále chystají besedy pro děti ZŠ s příslušníky Městské policie Sokolov. Půjde především o téma Násilí mezi žáky na školách v rámci prevence kriminality. Ve druhé polovině dubna plánují také workshop se známou českou spisovatelkou Klárou Smolíkovou. Co se týče provozních činností v Kulturním domě a Multifunkčním centru, intenzivně se pracuje na dokončení aktualizovaných webových stránek, nových provozních řádů objektu a na dokončení orientačního systému budovy. V březnu došlo k dokončení nového zábradlí u schodiště v kinosále (na snímku). Dále se do prostor Kulturního domu úspěšně přesunul i se svým zázemím divadelní soubor Lupínek a nyní je na řadě přestěhování loutkového souboru Zvoneček. To však potrvá podstatně déle i vzhledem k obnově stávajícího již nevyhovujícího vybavení a zázemí březovských loutkařů. Intenzivně pracujeme také na dokončení exteriéru, tedy venkovního amfiteátru, a na rozjezdu minigolfu či promítání letního kina. Z nejnovějších událostí lze zmínit také probíhající přípravy letošních oslav Dne dětí, které se uskuteční premiérově právě v komplexu Kulturního domu a Multifunkčního centra, a také na školním hřišti ZŠ.

Mgr. Michal Bedeč,

vedoucí KD a MFC Březová