ÚSPĚŠNÉ SETKÁNÍ PLASTIKOVÝCH MODELÁŘŮ

V sobotu 21. května se v Multifunkčním centru v Březové sešli plastikoví modeláři ke svému již čtvrtému setkání. Akce pořádaná členy Kit klubu Chodov za podpory starosty města Březová Miroslava Boudy proběhla opět ve velmi pěkném a pohodovém duchu. Modeláři se začali objevovat už v pátek večer, aby se pochlubili svými výtvory, zkušenostmi, postupy a „inovacemi“, ale také aby se setkali s kolegy a kamarády z ostatních klubů. Společně pak poseděli v živé debatě, někteří si zahráli bowling, jiní využili elektronickou střelnici. Soutěže se zúčastnilo celkem 61 modelářů s více než dvěma sty modely. Dorazili modeláři z Chebu, Chodova, Chodové Plané, Karlových Varů, Kaznějova, Kralovic, Líní, Mariánských Lázní, Mostu, Ostrova, Plzně, Prahy, Teplé, Třemošné, Zbůchu a Žatce. Během dopoledne se někteří modeláři v roli rozhodčích podíleli na hodnocení vystavených prací. Samozřejmě nemohli hodnotit v kategorii, v níž měli model sami, nebo jejich kluboví kolegové. Tato striktní pravidla byla dodržena, i přestože pořadí bylo určeno jen v kategoriích žáků a kadetů. Dospělí dosáhli označení „oceněný model“ bez určení pořadí. Speciální cenu starosty města Březová za model s nejvyšším počtem získaných bodů získal Michal Švehla za motocykl H&D FAT BOY. V závěru je nutno poděkovat nejen panu starostovi a týmu MfC Březová v čele s Jiřím Musilem, ale i všem laskavým sponzorům za pomoc při realizaci této akce. Současně si dovolujeme vyjádřit naději na další spolupráci při pořádní této všemi zainteresovanými pozitivně hodnocené akce.

Radek Šíp

Small Models Chodov