Rudolecký kotlík (18. 6. 2016)

6. ROČNÍK „RUDOLECKÉHO KOTLÍKU“

V sobotu 18. června se na Rudolci u Březové uskutečnil již 6. ročník country – folk festivalu pod názvem „Rudolecký kotlík 2016″. Louka pod víceúčelovým hřištěm se již pomalu stává tradicí a  i letos se zde odehrála podstatná část festivalu. Již od začátku týdne se začala oblékat do slavnostního hávu. Nový nátěr dřevěného zábradlí směrem k rokli a posekání trávy předcházelo největšímu náporu, který zažili pořadatelé ovšem v pátek, tedy den před zahájením. Výstavba pódia, stanů pro návštěvníky, stánků s občerstvením, zajištění všech orientačních cedulí, umístění bannerů sponzorů atd. zabralo pořadatelům skoro celý den i v souvislosti s nepříliš dobrým počasím. Silný dopolední déšť si vyžádal své oběti na podkladu areálu a tak museli pořadatelé sáhnout k několika úpravám silně podmáčeného travnatého podkladu. Ovšem sobotní dopoledne vypadalo, že počasí bude festivalu přát. Nakonec, i přes malou odpolední přeháňku, mohli být pořadatelé s počasím spokojeni. A nejen s ním. Celá akce se dá hodnotit jako velmi zdařilá, což dokazují názory nejen účinkujících, ale hlavně návštěvníků festivalu, včetně rozzářených a spokojených tváří naší drobotiny, která si užila více jak dvouhodinového programu dětského dne. Velice příznivé ohlasy byly především na místo konání, krásné přírodní zázemí dodává festivalu specifický a jedinečný nádech. Několik názorů: ing. Radek Vozka, zpracovatel videozáznamu a fotograf: „Opravdu vydařená akce, kotlík byl fajn, úžasná atmosféra a lidé“; Pavel Jindra, frontman skupiny DRC: „Ahoj, ještě jednou díky za hezký fesťák v Rudolci“; Zdeněk Pejšar, skupina Wopejkači:  „Ahoj Gágo, moc se nám u vás líbilo, výborné prostředí, lidi, technika, všechno fungovalo. Dík za celou kapelu“.

V hlavním programu vystoupilo sedm hudebních těles. Jako první se představila skupina DRC z Ostrova n. O., stálý účastník rudoleckého festivalu, svými vtipnými glosy a příjemnou muzikou nasadili laťku ve stylu country s parádní atmosférou, která se pak táhla celým průběhem festivalu. Druhým vystupujícím byla kapela WOPEJKAČI z Chebu. Nováček na našem festivalu určitě nezklamal a svým country-rockovým pojetím přispěl k oživení atmosféry. Chlapci dávali do své muziky i hodně fyzických sil, hlavně Zdeněk Pejšar si musel po některých skladbách ulevit na židli. Poté se již na pódiu střídali legendy tohoto žánru. Ve svém prvním bloku se představila skupina ZELENÁČI, která účinkuje již od roku 1974 a za tuto dobu vydala 23 dlouhotrvajících desek, určitě příjemný zážitek pro spoustu návštěvníků. Následovalo kvarteto děvčat, na které se těšilo hodně přítomných a které založilo v roce 1970 první českou dívčí country kapelu SCHOVANKY. Po předání žezla následovnicím založily v roce 2003 skupinu STAŘENKY. Krásná muzika v podání těchto šarmantních dam. Druhou část festivalu zahájili ZELENÁČI a ve svém pokračování, strhli velkou část publika ke společnému zpívání slavných hitů kapely. Co dodat k vystoupení skupiny ROHÁČI z Lokte. Všichni jsme mohli jen závidět, že více jak 40 let účinkování na prknech, která znamenají svět, nic neubírají na mladistvém projevu kapely, která se řadí k perlám našeho regionu. Předposlední skupinou, která vystoupila na festivalu, byla skupina KAMELOT revival z Prahy. Legendární Kamelot z Brna můžou v klidu spát, protože tito čtyři chlapci opět prokázali, že Češi mají muziku v krvi a hudebníky se prakticky rodí. Při jménu Michal Tučný všem zainteresovaným určitě běhal mráz po zádech a bylo to znát i při závěrečném vystoupení kapely MICHAL TUČNÝ revival Plzeň, tolik zpívajících a tančících návštěvníků festival ještě nezažil. Nutno dodat, že všechny kapely si za své vystoupení vysloužily od diváků vřelé ovace a byly návštěvníky přinuceny své vystoupení zaslouženě prodloužit. Všem účinkujícím patří velký dík za předvedené výkony.

Festival ale nežije jen vystoupením hudebníků. Doprovodný program byl zahájen  v 13:00 hod. tradičními soutěžemi a hrami pro naše nejmenší. V rudoleckém parku bylo připraveno několik stanovišť, kde svoje dovednosti naši caparti předváděli. Celé toto odpoledne měla pod svými křídly pionýrská skupina z Březové. Další atraktivní soutěží byla střelba ze závodních luků pro malé i velké. Obrovský zájem dětí vzbuzovala hlavně možnost svézt se na hřbetu koně. Tuto atrakci zajišťovala jízdárna v Boučí a děti měli možnost se svézt na hřbetu malého či velkého koně. Novinkou dětského dne byla za přísných bezpečnostních opatření střelba z paintballových pistolí na terče či slaměného panáka zajišťována z řad rudoleckých občanů. Po celou dobu konání dětského dne měli děti možnost svézt se v krásném povozu s koňským spřežením, který jezdil okružní jízdu s prohlídkou rudoleckého statku. Velký zájem účastníků vzbudilo i „tetovací studio“ pana Ládi Panka.  Vyvrcholením programu dětského dne byl příjezd dobrovolného hasičského sboru z Březové a nafoukání hasičské pěny do prostoru parku. Skotačící děti v pěně a trošku nervózní rodiče završily vydařený dětský den. V doprovodném programu přímo v dějišti konání festivalu vystoupili mj. malé mažoretky ze základní školy na Březové, skupina Pšito oyate z Plzně se svým programem do kterého zařadily skupinové bubnování a tím přivolaly déšť, výuku country tanců, pistolnickou scénku, ukázku souhry jezdce a koně. Vyvrcholením doprovodného programu bylo vystoupení Filipa Stejného s děvčaty a jejich ohňová show. Opravdu zdařilé vyvrcholení festivalu. Oživením programu byl určitě i kostým žirafy v podání slečny Veroniky Bulkové z Brna a nově i prodej triček s logem festivalu v černé a lahvově zelené barvě.

To, že se celá akce opět vydařila, mají svůj nemalý podíl i ti co nebyli tolik vidět. V první řadě jsou to určitě sponzoři a to Eurošarm spol. s r.o., provozovna Sokolov; Údržba silnic Karlovarského kraje a.s., Otovice; Plzeňský Prazdroj; Dekonta a.s., pan Petr Beneš z Brna; Geosan spol. s r.o., Brno; Algon Plus-Auto a.s., Cheb; Strojservis Homolka s.r.o.; Chemontas s.r.o., Sokolov; Vertikal, s.r.o., Ostrov n. O.; Vodohospodářská společnost Sokolov, s.r.o.; NELAN spol. s r.o., Cheb; Isla Tepelné izolace, Sokolov; Agentura osobní asistence a sociálního poradenství, o.p.s.; Reality Šárka s.r.o., Sokolov; LC Sokotrans, s.r.o.; Hexion a.s., Sokolov; nadace ČEZ, Karlovarský kraj, FCC - provozovna Tisová a MÚ Březová. Výraznou pomoc opět poskytl MÚ Březová, v čele se starostou panem Miroslavem Boudou, včetně všech březovských pracantů, kteří se podíleli na výstavbě a likvidaci areálu. Poděkování směřuje i na výborného zvukaře pana Makoně se synem a moderátora celé akce pana Aleše Pokorného. Obdiv určitě zaslouží všech více jak 30 pořadatelů z řad rudoleckých občanů a jejich kamarádů či příbuzných, kteří se podíleli na přípravě celé akce, ať to byl guláš, klobásy z udírny, či na grilu, párek v rohlíku, připravované halušky na obrovské pánvi, pečená kolena, koláčky a zákusky, pořadatelská služba, dětský den. Nemalou měrou se na zdárném konání akce podílel i občerstvovací stánek „Pilsner Urguell“ pod vedením hostinské paní Gity Fašinové a spol. a prodejní stánek společnosti Pšito Oyaté z Plzně, která zajistila u vstupu do areálu indiánské teepee, dobový osadnický vůz a měla připraven stánek s westernovými a indiánskými upomínkovými předměty.

A samozřejmě obrovské poděkování všem divákům, kteří se našeho festivalu zúčastnili. Pořadatelé pro nás jistě připraví příští rok opět zajímavý a pestrý program s nějakou hudební lahůdkou, která zpestří dění festivalu.

Jen pro zajímavost, dosavadních šesti ročníků „Rudoleckého kotlíku“ se zúčastnilo 24 hudebních těles. Pět účastí má na kontě DRC z Ostrova, čtyři účasti si připsali ALISON z Kraslic, KV EXPRES z Karlových Varů a ULICE z Rotavy. Tři účasti mají TULÁCI z Ostrova a FÍCI z Habartova. Dvě účasti mají na svém kontě OD PLOTNY SKOK z Litoměřic, ROHÁČI z Lokte, MICHAL TUČNÝ revival z Plzně. Po jedné účasti PROSTATA z Březové, HOW-WADA ze Sokolova, hudební sešlost VRABCI Z ČECH, SPEKTRUM z Horního Slavkova, PLAVCI & JAN VANČURA z Prahy, BODLO z Vintířova, COP z Plzně, ZHASNI z Nového Boru, POUTNÍCI z Brna, hudební sešlost Karlovarska CRAZY HORSES, country z českého západu skupina BANKROT, STAŘENKY z Prahy, ZELENÁČI z Prahy, KAMELOT revival z Prahy a WOPEJKAČI z Chebu.

Rudolecký kotlík (18. 6. 2016)
Rudolecký kotlík (18. 6. 2016)
Rudolecký kotlík (18. 6. 2016)
Rudolecký kotlík (18. 6. 2016)
Rudolecký kotlík (18. 6. 2016)
Rudolecký kotlík (18. 6. 2016)
27.6.2016