Březovský lístek (22. 10. 2016)

Dne 22. 10. 2016 se v nových prostorách kinosálu Kulturního domu konal další ročník pěvecké a hudební soutěže s názvem Březovský lístek. Akci pořádá město již řadu let, za její přípravou stojí velká práce a aktivita řady lidí z rozsáhlého organizačního týmu, ať už ze strany zaměstnanců MěÚ, týmu Kulturního domu či aktivních dobrovolníků. Z letošního ročníku, na který se přihlásilo celkem 37 soutěžících z celého kraje, postupovali ti nejlepší na Brněnskou bránu, na Zlatou strunu v Plzni a na Folk Tone v Praze. O výsledcích rozhodoval pětičlenný porotcovský tým v čele s předsedou Vladimírem Vrbou, členem kapely „Drsná žízeň“. Soutěžící dále hodnotili Alena Boháčová, učitelka ZUŠ Chodov, muzikantka Eva Haufová, ředitel ZUŠ Loket Jan Zapf a Vítězslav Adamec, člen hudební kapely „End of scream“. Ta zároveň před vyhlášením výsledků vystoupila jako speciální host, hned po Bartshe, finalistce loňského ročníku. Mezi soutěžícími se objevilo také 6 dětí březovských. Letošním ročníkem, stejně jako tomu bylo u předchozích, provázel známý a oblíbený moderátor Aleš Pokorný, který je již se soutěží neoddělitelně spjat. Soutěžícím a divákům moc děkujeme nejen za účast a krásně strávený den, ale veliké poděkování patří také všem, kteří se podíleli na samotné přípravě soutěže (výzdoba, zázemí atd.), na ozvučení celé akce i na zajištění občerstvení. Již nyní se těšíme na příští rok.

Výsledky:

Kategorie 6–10 let: 1. Tomanová Anežka (Plesná), 2. Zapfová Eliška (Loket), 3. Wagnerová Karin (Karlovy Vary)

Kategorie 11–15 let: Jednotlivci: 1. Šreinová Lucie (Loket), 2. Vášová Kristýna (Loket), 3. Giňová Adéla (Stará Chodovská),

Dua a skupiny: 1. El Luc & Pac (Loket), 2. Teel (Vintířov), 3. Love Duet (Cheb)

Kategorie 16–18 let: 1. duo 13.50 (Cheb)

Postupy: Lucie Šreinová postoupila přímo na Brněnskou bránu, na Zlatou strunu v Plzni i na Folk Tone v Praze. Kristýna Vášová postoupila na Brněnskou bránu a na Folk Tone v Praze. Sára Neumannová postoupila na Zlatou strunu v Plzni. Na Zlatou strunu Plzeň dále postoupilo i duo El Luc & Pac. Na Brněnskou bránu postoupily skupiny Teel a Love Duet. Chebské duo 13.50 postoupilo na všechny tři soutěže, jak na Zlatou strunu v Plzni, Brněnskou bránu, tak i na Folk Tone v Praze.

Březovský lístek (22. 10. 2016)
25.11.2016