CO NOVÉHO v Kulturním domě a MFC?

V únoru se v prostorách KD a MFC uskutečnila celá řada různorodých akcí. Ještě než se k nim v pár větách vrátím, rád bych se ještě zmínil o divadelním představení sokolovského ochotnického souboru Divadla bez zákulisí, které proběhlo v poslední lednový večer. Komedie s názvem „S tvojí dcerou ne“ přilákala přes 200 diváků nejen z Březové, ale také z okolních obcí, a my mohli opět hlásit vyprodaný sál. Je vidět, že vás lákají nejen známé herecké tváře, ale i ochotnické divadelní soubory, což nás moc těší, a proto v uvádění jejich her budeme pokračovat. Během února se v KD uskutečnilo vyhodnocování dětských sportovců a aktivních občanů, kteří se ve svém volném čase podílejí jakýmkoliv způsobem na činnostech prospěšných pro město a jeho občany. Konec měsíce byl ve znamení dvou velkých akcí, již 29. ročníku Rybářského plesu a dále tradičního Masopustu.

V březnu chystáme v KD a MFC zejména jednu velkou akci. V sobotu 4. března proběhne v sále MFC od 17:00 hodin již 12. ročník tradičního Setkání harmonikářů. Během této regionální úspěšné akce zahraje Vesnická čtyřka, vystoupí Plzeňští heligonkáři a spousta dalších hostů. Vstupné činí 70 Kč. Kromě výše zmíněného se v prostorách KD a MFC uskuteční např. gymnastická soutěž (7. 3.), závěrečný ples studentů ISŠTE Sokolov (10. 3.), turnaj dětí ve florbale (19. 3.) nebo vyhlašování sportovců okresu (23. 3.). V malém sále také proběhne tradiční jarní burza dětského oblečení každoročně pořádaná Babycentrem Březová.

I v březnu samozřejmě pokračuje promítání kina Admira. Pro dětské filmové nadšence jsme připravili na neděli 5. března animovaný rodinný fantasy film „Kubo a kouzelný meč“, na neděli 12. března animovaný film „Angry Birds ve filmu“ a posledním březnovým filmem bude úspěšný animovaný snímek „Trollové“, konkrétně v neděli 26. března. všechna dětská promítání začínají vždy v 15 hod. Vstupné činí 30 Kč. Pro dospělé jsme přichystali na březen celkem dva tituly. Ve čtvrtek 9. března půjde o americký mysteriózní thriller „Inferno“ s Tomem Hanksem v hlavní rolí. Jedná se o pokračování úspěšných snímků „Šifra mistra Leonarda“ a „Andělé a Démoni“. Druhým filmem pro dospělé bude česká komedie „Manžel na hodinu“, pokračování snímku „Hodinový manžel“. Promítání proběhne ve čtvrtek 30. března a v hlavních rolích se představí opět Bolek Polívka, David Matásek, Eva Holubová a další. Oba tituly začínají vždy v 18 hodin a vstupné činí 60 Kč. Rezervace lístků probíhá v Městské knihovně. Více informací naleznete na plakátech, webu či facebooku kina Admira.

Městská knihovna Březová chystá na měsíc březen celkem tři akce. První z nich, „Lekce trénování paměti“, se uskuteční v malém sále KD ve čtvrtek 16. 3. od 17 hodin. Vstup je zdarma, přihlásit se můžete v knihovně nebo na tel. čísle 724 587 020. Na přelomu 31. 3. – 1. 4. pořádá městská knihovna tradiční „Noc s Andersenem“. Letos čeká žáky 3. třídy ZŠ opět noc plná her, dobrodružství, divadelní představení a mimo jiné i návštěva místních hasičů. Kromě výše uvedeného se zástupci knihovny zúčastní 3. 3. Krajského kola soutěže „Nekoktám, čtu“, které proběhne v prostorách krajské knihovny v Karlových Varech. Březovou budou reprezentovat vítězové zdejšího kola Eliška Kolárová a Jiří Ohnesorg.

Z nejnovějších událostí v KD a MFC lze zmínit např. přípravy zábavné talk-show s režisérem Zdeňkem Troškou, která se uskuteční v pondělí 3. dubna od 19 hod. Na začátek května se již plánuje další divadelní představení, tentokrát komedie sokolovského ochotnického souboru Konvalinky. Pokračují také koordinační práce na oslavách dětského dne a na dalším ročníku KRIMIFESTU, který se letos uskuteční na podzim a bude doplněn o souběžnou akci s názvem Týden policie ČR.

Mgr. Michal Bedeč

vedoucí KD a MFC