SETKÁNÍ HARMONIKÁŘŮ 2017

Město Březová pravidelně každým rokem zve do Multifunkčního centra příznivce a milovníky harmonik a heligonek. I v tomto roce 2017 bylo zřejmé z různých poutačů a plakátů, že se chystá další ročník Setkání harmonikářů. Lákavá kulturní akce opět předčila očekávání a na 12. ročník Setkání harmonikářů 4. března 2017 se dostavil velký počet zájemců o tento žánr hudby. Vždyť se také všichni měli na co těšit, protože na taková tradiční setkání jsou zváni účinkující nejen místní, ale i ze vzdálených oblastí a regionů. A co je důležité, že účinkující mezi sebou nesoutěží, ale každý předvádí jen své znalosti a umění. Je to vlastně přehlídka úrovně na naší hudební scéně.

V úvodní části programu Setkání,  starosta Březové M. Bouda přivítal všechny návštěvníky a popřál příjemnou zábavu a hezké zážitky. Minutou ticha se uctila památka zesnulé Olgy Homolkové, která ve všech ročnících skvěle uváděla a moderovala všechna Setkání harmonikářů. Olga Homolková je známa veřejnosti jako výborná textařka a zpěvačka v oblasti lidové hudby. Dále pak M. Bouda uvedl, že nám Olinka moc chybí, ale určitě se na nás dívá.

No a pak po úvodním slovu začala ta správná smršť ve hraní na akordeony a zpívání. V celovečerním programu se vystřídala celá řada jak mladých, tak starších, dnes již vyzrálých umělců. Nikolka Burkociová z Lokte, nevidomá, patnáctiletá dívenka předvedla opět další výborné výkony a se svým učitelem J. Homolkou nacvičila celou řadu nových písniček. Pan Čermín z Březové nezklamal ani v letošním ročníku a jako překvapení  sebou přivedl mladého chlapce MarkaMajnka a spolu zazpívali „Chtěl bych být víc než přítel tvůj“. Nezklamal ani Míra zábranský z Varů, který to opravdu roztočil a návštěvníky dostal „do varu“. Umělecky vycítěné vystoupení opět přednesl Ondra Římek ze Staňkova. Ondra je zván každým rokem z důvodu velice hodnotného a kvalitního projevu. V programu se představila i nová osobnost Josef Schloser z Poběžovic na Domažlicku. Tento starší chlapík zase pobavil diváky svými vtipy, ale také písničkami z Domažlicka. Vysoce hodnotné však bylo vystoupení dědy a vnuka Ježkových ze Slaného, kdy zejména Bohouš předvedl něco, co se i vtéto harmonikářské hudbě jen tak neslyší a nevidí. Zahrát na harmoniku od B. Smetany Vltavu a nebo Montiho čardáš, tak to už je opravdu vrchol umění. Po tomto vystoupení diváci vstávali a ve stoje nešetřili potleskem. V další části programu se kvalitní hrou a zpěvem již tradičně představil i Jiří Homolka ze Stříbrné a Vladimír Strejc z Klášterce. Každý účastník obdržel pamětní list věnovaný starostou města a věcný dárek.

Závěrem celého úspěšného setkání harmonikářů byla volná zábava a relax při vystoupení Plzeňských heligonkářů a Vesnické čtyřky. A tak se zpívalo, tančilo, veselilo,skotačilo a juchalo, no prostě zábava jak má být.

Poděkování patří všem zastupitelům a organizátorům Města Březová,  kteří se podíleli na přípravě a zdárném průběhu této kulturní akce. Návštěvníci s uspokojením opouštěli Multifunkční centrum a všichni se těší na další již  13 ročních Setkání harmonikářů.

Pavel Vaněček

SETKÁNÍ HARMONIKÁŘŮ 2017
SETKÁNÍ HARMONIKÁŘŮ 2017
SETKÁNÍ HARMONIKÁŘŮ 2017
SETKÁNÍ HARMONIKÁŘŮ 2017
SETKÁNÍ HARMONIKÁŘŮ 2017
SETKÁNÍ HARMONIKÁŘŮ 2017
SETKÁNÍ HARMONIKÁŘŮ 2017
12.4.2017