CO NOVÉHO V KULTURNÍM DOMĚ A MFC?

V březnu se v prostorách KD a MFC uskutečnila celá řada různorodých akcí. Tou stěžejní bylo zcela jistě oblíbené Setkání harmonikářů a heligonkářů. Během března se v KD dále uskutečnily závěrečný ples studentů ISŠTE Sokolov, burza dětského oblečení, trénování paměti, gymnastické závody či turnaj dětí ve florbale. Velkou akcí městské knihovny byla také Noc s Andersenem. Ve čtvrtek 23. března se v kinosále uskutečnilo také okresní vyhlašování nejlepších sportovců, které moderoval známý sportovní komentátor Štěpán Škorpil. Po vyhodnocení následoval v malém sále slavnostní raut.

V dubnu chystáme v KD a MFC zejména jednu velkou akci, a to zábavnou talk-show s režisérem Zdeňkem Troškou. Pořad se uskuteční v pondělí 3. dubna od 19 hodin ve zdejším kinosále, který je již beznadějně vyprodán. Pro dětské diváky se dále na neděli 30. dubna připravuje loutkové divadlo z Karlových Varů s pohádkou „Drak Mrak“. Představení určené pro děti od 3 let se uskuteční v loutkovém sále od 15 hod. a vstupné činí 30 Kč. Vstupenky je možné si zakoupit v Městské knihovně od 10. dubna. Kromě výše zmíněného se v prostorách KD a MFC dále uskuteční gymnastické závody Karlovarského kraje (8. dubna), krajská liga turnaje ve volejbalu (9. dubna), kino má samozřejmě připraveno promítání a také chystáme divadelní představení pro mateřské školy.

I v dubnu samozřejmě pokračuje promítání kina Admira. Pro dětské filmové nadšence a fandy snímků Zdeňka Trošky jsme připravili na neděli 9. dubna českou rodinnou komediální pohádku „Strašidla“ a na neděli 23. dubna známou českou pohádku „Anděl Páně 2“, což byl nejúspěšnější snímek loňského roku. Všechna dětská promítání začínají vždy v 15 hod. Vstupné činí 30 Kč. Pro dospělé jsme přichystali na duben celkem dva tituly. Ve čtvrtek 20. dubna půjde o americké válečné historické drama „Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny“ od známého amerického režiséra a herce Mela Gibsona. Druhým filmem pro dospělé bude česká romantická komedie „Pohádky pro Emu“. Promítání proběhne ve čtvrtek 27. dubna a v hlavních rolích se představí Ondřej Vetchý a Aňa Geislerová. Oba tituly začínají vždy v 18 hodin a vstupné činí 60 Kč. Rezervace lístků probíhá v Městské knihovně. Více informací naleznete na plakátech, webu či facebooku kina Admira. Městská knihovna Březová chystá na měsíc duben akci s názvem, „Kvílení s Hankou“, která se uskuteční ve čtvrtek 6. dubna od 17 hod. V rámci programu se přítomní naučí od Mgr. Hanky Kadlecové techniku vytváření dekorací zvanou Quilling. Vstup na akci je zdarma.

Z nejnovějších událostí v KD a MFC lze zmínit např. přípravy dalšího divadelního představení, tentokrát komedie sokolovského ochotnického souboru Konvalinky, které se uskuteční ve čtvrtek 11. května. Pokračují také  koordinační práce na oslavách dětského dne, na dalším ročníku KRIMIFESTU, který se letos uskuteční na podzim a bude doplněn o souběžnou akci s názvem Týden policie ČR. Součástí akce bude letos např. stálá výstava s výkladem o historii bezpečnostních sborů, dopoledne pro žáky ZŠ a SŠ, odpoledne a o víkendu pro veřejnost, beseda organizovaná PČR se žáky ZŠ a SŠ zaměřená na prevenci, přednáška vtažená ke zdejšímu regionu a kriminalistice, výstava a ukázky z vozového parku a techniky PČR (příp. armádních a historických vozů), koncert Hudby Hradní stráže a Policie ČR, koncert Tomáše Savky, beseda (talk-show) se známým hercem a samotné promítání.

Nově se také pracuje na malém country-folkovém festivalu, který proběhne v amfiteátru v KD a MFC na přelomu srpna a září.

Mgr. Michal Bedeč

vedoucí KD a MFC

CO NOVÉHO V KULTURNÍM DOMĚ A MFC?
12.4.2017