Co nového v Kulturním domě?

„Co nového v Kulturním domě a MFC“

V dubnu se v prostorách KD a MFC uskutečnila celá řada různorodých akcí. Tou stěžejní byla zcela jistě zábavná talk-show s režisérem Zdeňkem Troškou. Ta se uskutečnila v pondělí 3. dubna a přilákala do kulturního domu přes 200 diváků z Březové i ze širokého okolí. Ti si Zdeňkovo povídání, nejen o slavné filmové trilogii Slunce, seno…, ale také o jeho studentských letech a pobytu ve Francii, náramně užili. Diváci se také dozvěděli o nově chystané pohádce s názvem „Čertoviny“, jejíž natáčení by mělo začít letos v květnu. Závěrem pan Troška pozval přítomné na nedělní promítání jeho zatím posledního rodinného filmu „Strašidla“, které proběhlo v březovském kině Admira v neděli 9. dubna.

V uplynulém měsíci se v KD a MFC dále uskutečnily gymnastické závody Karlovarského kraje, krajská liga turnaje ve volejbalu, divadelní představení a kino promítání pro děti z mateřských škol a také loutkové divadlo pro nejmenší.

V květnu chystáme zejména dvě velké akce. První z nich je divadelní představení sokolovského ochotnického souboru Konvalinky, které nese název „Spolužáci“ a pojednává o třídním srazu, na kterém se po dvaceti letech setkávají bývalí spolužáci. Divadelní komedie, kterou spolupořádá kulturní komise, se uskuteční ve zdejším kinosále ve čtvrtek 11. května od 19 hodin. Vstupné činí v předprodeji 70 Kč, na místě 100 Kč. Předprodej vstupenek probíhá v Infocentru MěÚ Březová. Závěr měsíce bude ve znamení druhé velké akce, která si získala oblibu dětí i dospělých ze širokého okolí. Již tradiční oslavy Dne dětí se letos uskuteční v neděli 28. května od 13 hodin opět v areálu KD a MFC, školního hřiště ZŠ a pěší zóny. Po šesti letech se k nám vrátí středověk, který jsme tu v souvislosti se Dnem dětí zažili již v roce 2011. Návštěvníci se mohou těšit na bohatý kulturní program, který připravila kulturní komise ve spolupráci s agenturou Berounští měšťané. Kromě šermířškých soubojů, dobové středověké hudby a soutěží pro děti budou k vidění i ukázky dobových řemesel, jako jsou např. středověká kuchyně, věštecké umění, výroba svíček, šperků nebo košíků. Chybět nebude ani kat s mučírnou či již tradičně koně. Vstup na akci je opět zdarma, občerstvení bude samozřejmě zajištěno. Přijďte si připomenout dávnou dobu králů, rytířů i princezen a nezapomeňte na svůj dobový šat. Kromě výše zmíněných akcí se v prostorách KD a MFC dále uskuteční besídka mateřské školy u příležitosti Dne matek (10. 5.) nebo další ročník Březovského setkání plastikových modelářů (20. 5.).

Na květen plánujeme promítání kina Admira jen v omezené míře a bude na nějaký čas poslední, jelikož je na následující měsíce plánované dokončení digitalizace kina. Pro dospělé jsme přichystali na čtvrtek 4. května další film ze známé filmové ságy Hvězdných válek, tentokrát nejnovější snímek s názvem „Rogue One: Star Wars Story“. Akční dobrodružný sci-fi snímek začíná v 18 hodin a vstupné činí 60,- Kč. Rezervace lístků probíhá v Městské knihovně. Pro dětské filmové nadšence jsme připravili na neděli 14. května dobrodružný animovaný snímek „Odvážná Vaiana: Legenda o konci světa“. Dětské promítání začíná v 15 hod. Vstupné činí 30,- Kč. Více informací naleznete na plakátech, webu či facebooku kina Admira.

Městská knihovna Březová chystá na měsíc květen ve spolupráci s kinem Admira promítání romantického snímku „Než jsem tě poznala“ u příležitosti Dne matek, a to konkrétně v úterý 9. května od 19 hodin. Pro ženy je vstupné speciálně zdarma, muži zaplatí 60,- Kč. Dále připravuje městská knihovna již tradiční akci „Deváťáci čtou prvňáčkům“.

Z nejnovějších událostí v KD a MFC lze zmínit např. již výše zmíněnou chystanou digitalizaci kina Admira, dále finišují přípravy středověkého dětského dne či 2. ročníku festivalu dechových hudeb v Březové, který se uskuteční v sobotu 24. června v amfiteátru KD a MFC. Pracuje se také na country-folkovém festiválku, který proběhne v amfiteátru KD a MFC v sobotu 2. září a zejména také na dalším ročníku KRIMIFESTU, který se letos uskuteční na podzim.

Mgr. Michal Bedeč, vedoucí KD a MFC

Co nového v Kulturním domě?
4.5.2017