Pozvánka na 7. zasedání Zastupitelstva města Březová

Pozvánka na 7. zasedání Zastupitelstva města Březová.

Propagační spot digitálního KINA ADMIRA

Propagační spot digitálního KINA ADMIRA

Nový propagační spot digitálního kina Admira Březová. 

Přečíst »14.9.2017  

Vzdělávací akce pro zaměstnance městských a obecních úřadů

V rámci realizace projektu Efektivní veřejná správa v Mikroregionu Sokolov – východ se od září 2017 do dubna 2018 uskuteční Vzdělávací akce pro zaměstnance městských a obecních úřadů

Přečíst »14.9.2017 | Aktuality  

Kolo pro život ve Varech

Kolo pro život ve Varech

Největší a nejmasovější biková akce Karlovarského kraje a my nemohl u toho chybět. Už v pátek jsme si připravili skromné zázemí v dějišti akce, abychom v sobotu podali co nejlepší výkony.  Po noci plné deště se počasí ráno umoudřilo, ale přesto tratě byli díky vodě o poznání těžší, než kdyby bylo sucho. Přesto vše jsme se neztratili ani v mládežnících ani v dospělých. A to nám ještě chyběla minimálně dvě Esa na pěkná umístění (Palinko a Brillák). Díky Kačce Lacinové se naše dresy dostaly i na pódium nejlepších. A kdo vlastně nás reprezentoval? Více informací viz http://cktbb.cz/2017/artamon-2017/.

Přečíst »15.8.2017 | Ze sportu  

Reportáž TV Západ - Kino Admira dokončilo digitalizaci, nově nabídne filmové premiéry

Reportáž TV Západ - Kino Admira dokončilo digitalizaci, nově nabídne filmové premiéry

Video reportáž na zahájení provozu nového digitálního kina Admira odvysílaná na TV Západ (Regionální televize) 14. srpna 2017.

Přečíst »14.8.2017  

GP Březové 2017 (28. 7. 2017)

GP Březové 2017 (28. 7. 2017)

V pátek 28.7. se uskutečnil již 6.ročník silničních závodů GP Březové. Závody opět přilákali vice než 50 dětských závodníků. V těch mladších kategoriích převládali děti místní a od žákovských kategorií to pak byla účast již zkušených závodníků z Českých pohárů. Závěrečný závod dospělých o Putovní pohár Starosty města měl účast trochu slabší, ale přesto mohli vidět diváci souboj mj. tři reprezentaty ČR a medailisty z MČR. 

 

Kategorie do 10.let závodily na okruhu kolem zdravotního střediska ostatní si okruh prodloužili až na bývalou "šestku". Cyklistické odpoledne odstartovala odrážedla. Nejrychlejší byl Denis Kopačka (Kluci z Kluče), který zvítězil s velkým náskokem. Nejmladším účastníkem (nicí) byla pak dvouletá Julie Kopačková. V závodě 6 letých bylo na startu 7 chlapců a jediná dívka Marie Panzerová (Holky z Kluče), která tak svou kategorii vyhrála, ale mezi kluky se zdaleka neztratila. Kluky pak nejrychleji rozjel Matěj Šnobl (BK Sokolov), ale ve druhém kole se před něj dostal Viktor Michlík (Cykloteam Ostrov). Třetí místo vybojoval Matěj Čejka z Březové. Nejpočetnější startovní pole bylo v kategoriích 8 letých. V dívkách byla nejrychlejší Karina Antonjuková (Profisport Cheb) před Nikol Královou (Aš) a Veronikou Černou (Profisport Cheb). V závodě chlapců se odehrál pěkný souboj domácích závodníků, který se rozhodl v závěrečném kole na cílové rovince. Úspěšnější byl Daniel Janka (Team bike Březová) před Ludvíkem Killingerem (Cykloteam Killi). Třetí dojel Matěj Hradský (Březová). Poslední kategorií na zkráceném okruhu byli desetiletí. Těch se prozměnu sešlo nejméně a tak se s nimi utkali i dvě mladší žákyně. Kluky vyhrál Tadeáš Mansfeld (Profisport cheb) před Matějěm velátem (Team bike Březové) a v dívkách byla úspěšnější kateřina Černá před Krystýnou Gogovou (obě Profisport Cheb).

 

Mladší a starší žactvo po změně programu startovalo již na velkém okruhu a společně. Zde stojí za zmínku i statečná účast tří březovských chlapců na horských kolech (Jakub Tomášek, Ota Šimůnek, Joszef Otoupal),  kteří se nezalekli závodníků s pohárovými zkušenostmi na "silničkách". V pěkném a početně zajímavém závodě si to rozdávali závodníci Sparty Praha a Profisportu Cheb. Závěrečný spurt a tím i katerorii starších žáků vyhrál David Goga (Profisport Cheb). Druhý dojel Matouš Rubáš (Sparta Praha) a třetí René Zoaitter (profisport Cheb). Mezi mladšími žáky si nejlépe vedli Vladimír Kroc a Ondřej Šafránek (oba Sparta Praha), třetí byl Matyáš Marek (Profisport cheb).

 

Závěrečný program obstaral závod zbylých kategorií O putovní pohár starosty města. Startovní pole bylo ochuzeno o domácí závodníky, kteří bohužel měli pracovní povinnosti a tak nemohli na závod dorazit. Proto krátce po startu se od zbytku pole odpoutala trojice Petr Fiala (Sparta Praha - obhájce loňského vítězství, vítěz závodů ČP a někdejší juniorský reprezentant ČR), Ladislav Fabišovský (Sweepcycling Chomutov - někdejší reprezentant ČR v MTB) a Karel Tyrpekl (Profisport Cheb - juniorský reprezentant ČR, medailista z MČR). Ti si to několika nástupy a útoky rozdávali celých 24 kol. Celý souboj se rozhodl až v cílové rovince, kde byl nejúspěšnější Petr Fiala. Za nimi se odehrávali zejména souboje masters. O prvenství si to na cílové rozdali Tomáš Viktorín (SKP Sokolov) a Zdeněk Rubáš (Sparta Praha). O třetí místo pak spurtovali Jiří Blažek (Sportcycling M.Lázně) s Václavem Truhlářem (Sweep cycling Chomutov). Nejrychlejším kadetem byl Adam Marek (Profisport Cheb)

 

Poděkování za zdárný a úspěšný průběh pak patří Sportovní komisi města Březová, Technickým službám města Březová, Karlovarskému kraji, Českému červenému kříži na Březové, občanům města, kteří tolerovali silniční omezení a společnostem basketking, Isso, čerpací stanici OMV Jiří Urban, Isla, PJ shop, Vertikal, Strojservis Homolka, Střechy Petr Šíp a Stav elektro. Ceny všem závodníkům předával místostarosta Jan Jiříček. 

Přečíst »14.8.2017 | Ze sportu  

Výzva k podání žádostí o Kotlíkové dotace

Karlovarský kraj vyhlašuje Výzvu k předkládání žádostí o dotaci na projekty v rámci projektu „Podpora výměny zdrojů tepla na pevná paliva v rodinných domech v Karlovarském kraji – Kotlíkové dotace II“

Účelem dotačního programu je podpora výměny stávajících zdrojů tepla na pevná paliva s ručním přikládáním v rodinných domech za nové, nízkoemisní zdroje tepla s cílem zlepšit kvalitu ovzduší.

HOSPŮDKA NA KAMENICI OPĚT OTEVŘENA

HOSPŮDKA NA KAMENICI OPĚT OTEVŘENA

Přijďte navštívit nově otevřenou hospůdku na KAMENICI.

Přečíst »1.8.2017 | Ostatní  
Kam po Sokolovsku
Kam po Sokolovsku
Mediální partner města: Český rozhlas Plzeň

Podzimní cyklovýšlap

Podzimní cyklovýšlap

Město Březová společně s komisí sportu zve všechny příznivce cykloturistiky na konání oblíbené akce „ PODZIMNÍ BŘEZOVSKÝ CYKLOVÝŠLAP“, která se koná v sobotu 7. října 2017. V 9.00 hodin se u restaurace Start uskuteční prezence a v 9.30 hodin hromadný start. Je možnost si vybrat ze dvou tratí:
1)    První trať „ MALÝ OKRUH“, je dlouhá přibližně 20km a je ve směru: Březová – Lobzy – Křižovatka Podstrání Rovná – Rovná – chatová oblast Bystřina – Kostelní Bříza – Rudolec.  
2)    Druhá trať „ VELKÝ OKRUH“, je dlouhá přibližně 40km a je ve směru: Březová – Lobzy – křižovatka Podstrání Rovná – chatová oblast Bystřina – Krásná Lípa – Horní Lazy – Studánka – Obora – Kostelní Bříza – Rudolec.
Každý účastník závodu obdrží na památku samolepku. Pro účastníky je zajištěné občerstvení v „ Rudolecké hospůdce“.
Účastníci jedou na vlastní nebezpečí a jsou povinni dodržovat pravidla silničního provozu a předpisy platné pro užívání turistických cest v prostorách CHKO Slavkovský les.  Akce se koná za každého počasí.

Přečíst »14.9.2017 | Ze sportu  

Březovský lístek

Březovský lístek

Město Březová, Kulturní dům Březová zve na další ročník dětské tradiční pěvecko - hudební soutěže BŘEZOVSKÝ LÍSTEK 2017. Soutěž se uskuteční v sobotu 14. října od 11 hod. dopoledne v kinosále Kulturního domu Březová. Akcí provede známý moderátor Aleš Pokorný a soutěžit se bude opět v kategoriích 6-10 let, 11-15 let a 16-18 let. Během programu vystoupí hosté skupina Trio P.E.S. a Matěj C.H. Celodenní vstupné činí 40 Kč.

KINO ADMIRA - PROGRAM NA ZÁŘÍ 2017

KINO ADMIRA - PROGRAM NA ZÁŘÍ 2017

Program digitálního kina Admira na měsíc září 2017.

Přečíst »28.8.2017  

PŘEHLED O KULTURNÍCH A SPORTOVNÍCH AKCÍCH

PŘEHLED O KULTURNÍCH A SPORTOVNÍCH AKCÍCH

Chcete mít aktuální přehled o kulturních či sportovních akcích nebo o samotném dění ve městě?

Město Březová nabízí hned několik možností, jak se nechat klidně informovat z pohodlí domova. Prvním z nich je informace prostřednictvím SMS. Nechte si o všech kulturních, sportovních či společenských akcích (a zároveň také o ostatním dění ve městě), zasílat informační SMS. Tato služba je zcela ZDARMA. Stačí nahlásit své telefonní číslo na sekretariát MÚ Březová (sl. Veronika Doudová, email: doudova@mu-brezova.cz, mobil.: 602 656 630, pevná linka: 352 633 563).

Druhou možností je nechat si zdarma zasílat na emailovou adresu měsíční přehled kulturních, sportovních a společenských akcí konaných v Kulturním domě a Multifunkčním centru Březová. Vaši emailovou adresu nahlaste vedoucímu KD a MFC (Mgr. Michal Bedeč, email: bedec@mu-brezova.cz). Od následujícího měsíce budete zařazení do mailing listu, ve kterém bude dostávat pravidelné přehledy, od programů kina přes divadla či sportovní akce na velkém sále. To vše také ZDARMA.

Přečíst »31.3.2017 | Ostatní