Rudolecký občasník číslo: 24

Chcete vědět novinky z Rudolce?
Vyšlo 24. číslo Rudoleckého občasníku.

Přečíst »21.1.2018 | Rudolec

Pozvánka na 1. zasedání Zastupitelstva města Březová

Pozvánka na 1. zasedání Zastupitelstva města Březová.

Deváťáci čtou prvňákům

Skořápky mají pravdu

Kuba, skřítek Pořádníček, Stázička, maminka, hastrman to jsou postavy z pohádky Skořápky mají pravdu, z knížky Ježíšek vypráví o vánočních tradicích. V rolích těchto pohádkových postav se představili deváťáci, kteří společně s paní učitelkou Mgr. Květou Novotnou a paní asistentkou Kristýnou Němcovou sehráli úžasné divadelní představení pro jejich spolužáky prvňáky. Uskutečnit tuto již tradiční akci v naší knihovně v předvánočním čase byl báječný nápad, protože vánoční atmosféra a nálada všechny naprosto pohltila. Deváťáci se připravovali již týdny dopředu, šili kostýmy, vyráběli kulisy a pro naše prvňáčky přinesli i dárky. Prvňáčci zase v týdnu před naším společným setkáním psali dopis Ježíškovi, který u nás hodili do připravené schránky a tyto dopisy budou Ježíškovi předány. Zpívali jsme koledy, tančili, pouštěli lodičky z ořechových skořápek, luštili vánoční tajenku a všichni jsme si to moc užili. Krásné vánoce všem! Míša a Míša

Výstava ZUŠ

Přijďte se podívat do naší knihovny na nádherné a fascinující práce žáků výtvarného a keramického oboru na Březové, odloučené pracoviště ZUŠ Sokolov.

Video reportáž z KRIMIFESTU BŘEZOVÁ 2017

Video reportáž ze 17. ročníku KRIMIFESTU BŘEZOVÁ 2017 (13. 11. - 19. 11. 2017) odvysílaná na TV Západ (Regionální televize).

Přečíst »21.11.2017

Cestovatelské kreslení

Kolem světa za šedesát minut?

To se nám opravdu poštěstilo. A kdo byl naším průvodcem, pilotem a dobrodruhem? Malíř, ilustrátor, grafik Adolf Dudek. Spolu s krásnou letuškou – naší paní učitelkou Janou Honsovou –  pan Dudek provedl kluky a holky z mateřských škol a žáky prvních a druhých tříd základní školy africkým kontinentem, Amerikou, Austrálií i Asií. Potkali jsme nejen lvy, indiána, Spidermana, Batmana, ale i Eskymáka a dokonce i Číňana. Humorně a hravě strávená hodinka uběhla strašně rychle a muselo se zpátky do České republiky, na Březovou, do lavic.

Tak zase za rok!

DOPRAVA NA KAMENICI

Po několikerých jednáních byla prozatím zkušebně zajištěna linková autobusová doprava z Březové na Kamenici. Nový jízdní řád je platný od 2. října. Ranní spoj na Kamenici vyjíždí z březovského autobusového nádraží v 7:32 hod., z Kamenice zpět na Březovou je odjezd v 7:40 a tento spoj pokračuje ještě do Sokolova, přes zastávku Sokolov, banka dále na dopravní terminál. Odpolední spoj pak jede z Březové ve 14:00 hod. a z Kamenice zpět na Březovou ve 14:08 hod. Spoje budou jezdit jen v pracovních dnech, byly zřízeny na základě požadavků občanů Kamenice a jsou určeny především pro dopravu školáků. Zřízení spojů částečně podpořil krajský koordinátor dopravy a město Březová je bude dotovat měsíční částkou 7 tis. Kč.

Jízdní řád viz níže:

Přečíst »27.9.2017 | Kamenice
Kam po Sokolovsku
Mediální partner města: Český rozhlas Plzeň

KINO ADMIRA - PROGRAM NA ÚNOR 2018

Program digitálního kina Admira na měsíc ÚNOR 2018.

Přečíst »21.1.2018

MYSLIVECKÝ PLES 2018

Město Březová letos spolupořádá Myslivecký ples.

Přečíst »10.1.2018

MASOPUST BŘEZOVÁ 2018

Již tradiční oslavy masopustu se letos uskuteční už v úterý 6. února.

Přečíst »10.1.2018

KINO ADMIRA - PROGRAM NA LEDEN 2018

Program digitálního kina Admira na měsíc LEDEN 2018.

Přečíst »28.12.2017

Ples města Březová 2018

Tradiční ples města Březová.

Přečíst »21.12.2017

TJ Olympie Březová, oddíl řecko-římský zápas hledá nové členy

TJ Olympie Březová, oddíl řeko-římský zápas obnovil svou činnost a hledá nové členy. Více informací viz plakát.

Přečíst »27.10.2017 | Ze sportu

PŘEHLED O KULTURNÍCH A SPORTOVNÍCH AKCÍCH

Chcete mít aktuální přehled o kulturních či sportovních akcích nebo o samotném dění ve městě?

Město Březová nabízí hned několik možností, jak se nechat klidně informovat z pohodlí domova. Prvním z nich je informace prostřednictvím SMS. Nechte si o všech kulturních, sportovních či společenských akcích (a zároveň také o ostatním dění ve městě), zasílat informační SMS. Tato služba je zcela ZDARMA. Stačí nahlásit své telefonní číslo na sekretariát MÚ Březová (sl. Veronika Doudová, email: doudova@mu-brezova.cz, mobil.: 602 656 630, pevná linka: 352 633 563).

Druhou možností je nechat si zdarma zasílat na emailovou adresu měsíční přehled kulturních, sportovních a společenských akcí konaných v Kulturním domě a Multifunkčním centru Březová. Vaši emailovou adresu nahlaste vedoucímu KD a MFC (Mgr. Michal Bedeč, email: bedec@mu-brezova.cz). Od následujícího měsíce budete zařazení do mailing listu, ve kterém bude dostávat pravidelné přehledy, od programů kina přes divadla či sportovní akce na velkém sále. To vše také ZDARMA.

Přečíst »31.3.2017 | Ostatní