Kde končí svět

I naše knihovna se zapojila do 11. ročníku projektu „Kde končí svět“, který je projektem Klubu dětských knihoven SKIP. První etapa této akce proběhla již v letech 2000-2001 za účasti Dagmar Havlové. Každý rok se snaží KDK SKIP vymýšlet zajímavé téma projektu.

Cílem projektu je snaha o rozvoj a podporu dětského čtenářství, propagace čtenářství na veřejnosti, propagace činnosti knihoven, zastřešení a inovace aktivit dětských oddělení veřejných knihoven.

Téma 11. ročníku znělo „Já jsem tvůj člověk“. Tématem k uchopení bylo ZVÍŘE, ještě lépe: vztah mě-člověka k obyvatelům živočišné říše.

Kategoriemi projektu jsou tyto oblasti:

o    oblast dětského čtenářství – aktivity podporující dětské čtenářství

o    oblast literárních soutěží a tvůrčího psaní

o    oblast výtvarných soutěží

o    oblast literárně-dramatická (činnost klubů a kroužků, dramatizace, výroba loutek, …)

Za naší knihovnu jsme do soutěže zaslaly výtvarné práce dětí z Mateřské školy, ul. Komenského, Březová a žáků ZUŠ Sokolov, výtvarný obor na Březové.

Dále jsme s dětmi našeho knihovnického kroužku připravily krátké scénické čtení s názvem „Zahradní story“, které jsme do projektu také zaslaly a je k vidění na výstavě v KKKV.

Vítězové vzešli z on-line hlasování, ve kterém hlasovali zástupci přihlášených knihoven a oceněny byli na vernisáži výstavy v Krajské knihovně Karlovy Vary 10. května 2018.

S velkým potěšením oznamujeme, že 3. místo ve výtvarné oblasti v kategorii děti mateřských škol získala Adélka Kosová a ve výtvarné oblasti v kategorii starší žáci ZUŠ převzala 1. místo Eliška Bočková. Dívkám GRATULUJEME!

Výstava vítězných prací probíhá v Krajské knihovně Karlovy Vary od 10.5. do 30.6.2018. M+M

Pozvánka na 5. zasedání Zastupitelstva města Březová

Pozvánka na 5. zasedání Zastupitelstva města Březová.

Promítání ke Dni matek

Nádech pro lásku, to je název filmu, který jsme včera promítali u příležitosti oslav Dne matek.  Příběh založený na skutečných událostech přilákal více než 60 žen a dívek. Květinou a drobným dárkem, který vyráběly děti z naší základní školy, jsme při odchodu překvapily všechny přítomné. Některé uplakané, téměř všechny dojaté, ale věříme, že jsme ženám zpříjemnily úterní večer.  M+M

Beseda se spisovatelem

Český autor sci-fi a fantasy literatury na besedě v knihovně

Jiří Walker Procházka je spoluautorem dobrodružné knižní sci-fi série s legendárním agentem JFK, autorem Hvězdných honáků nebo společně se svojí ženou Klárou Smolíkovou autorem např. knihy Mrtvá šelma.

Na besedě se žáky sedmých tříd naší základní školy představil nejen svoji tvorbu, ale i vysvětlil rozdíly mezi fantasy a sci-fi literaturou, přiblížil nám podžánry fanatsy literatury a seznámil kluky a holky se světovými díly tohoto literárního odvětví.  Devadesát minut uběhlo rychle a doufáme, že zanechalo v dětech semínko zájmu.

M+M.

MAS Sokolovsko - Obnova reliktů zaniklých obcí Slavkovského lesa

Obnova reliktů zaniklých obcí Slavkovského lesa

Konkursní řízení na obsazení pracovního místa ředitele/ředitelky Mateřské školy

Město Březová vyhlašuje Konkursní řízení na obsazení pracovního místa ředitele/ředitelky Mateřské školy, Smetanova čp.218, Březová Nástup na pracovní místo je 1. července 2018.

Přečíst »16.3.2018 | Ostatní

Digitální kino Admira odehrálo své 100. filmové představení

Krátká statistická aktualita ze života digitálního kina Admira.

Přečíst »23.2.2018

Rudolecký občasník číslo: 24

Chcete vědět novinky z Rudolce?
Vyšlo 24. číslo Rudoleckého občasníku.

Přečíst »21.1.2018 | Rudolec
Kam po Sokolovsku
Mediální partner města: Český rozhlas Plzeň

Divizní zápas s FC Victoria Mar. Lázně

V sobotu 26. 5. 2018 hrají v 10:30 h muži A divizní zápas s FC Victoria Mar. Lázně. Zveme všechny příznivce.

Přečíst »23.5.2018 | Ze sportu

KÁCENÍ MÁJE

Město Březová a sbor dobrovolných hasičů Vás zvou v pátek 25. května 2018 na KÁCENÍ MÁJKY. V 18:30 h vystoupí na náměstí před MěÚ dechový orchestr BŘEZOVÁČEK S BŘEZOVSKÝMI MAŽORETKAMI. V 19:00 h proběhne kácení májky, v 19:30 h budete mít možnost posedět před hasičskou zbrojnicí s country hudbou. V restauraci Kulturního domu Březová bude od 20:00 h připravené DISCO.

Přečíst »14.5.2018 | Ze sportu

DEN DĚTÍ BŘEZOVÁ 2018 aneb CESTA KOLEM SVĚTA

Letošní oslavy Dne dětí se ponesou v duchu CESTOVNÍ HOREČKY... :)

BIKETRIALOVÝ MISTŘI NA BŘEZOVÉ

Dne 2. 6. 2018 se uskuteční Mistrovství Evropy  v biketrialu, kterého se zúčastní kompletní reprezentace ČR a svou účast přislíbili nejlepší jezdci z celé Evropy a mistři světa. Více info viz plakát nebo na www.biketrial-brezova.cz. Zveme všechny příznivce tohoto sportu.

KINO ADMIRA - PROGRAM NA KVĚTEN 2018

Program digitálního kina Admira na měsíc KVĚTEN 2018.

Zájezd do zábavního parku PLOHN v Německu

Zájezd pro děti do zábavního parku v Německu.

KINO ADMIRA - PROGRAM NA ČERVEN 2018

Program digitálního kina Admira na měsíc ČERVEN 2018.