Výběrové řízeni na místo asistenta/asistentky vedoucího Kulturního domu a MFC Březová

Výběrové řízeni na místo asistenta/asistentky vedoucího Kulturního domu a MFC Březová

Město Březová vyhlašuje výběrové řízeni na místo asistenta/asistentky vedoucího Kulturního domu a MFC Březová s nástupem od 1.8.2017.

Přečíst »24.4.2017 | Ostatní  

Rudolecký občasník číslo: 19

Rudolecký občasník číslo: 19

Chcete vědět novinky z Rudolce?
Vyšlo 19. číslo Rudoleckého občasníku.

Přečíst »21.4.2017 | Rudolec  

Video z Noci s Andersenem

Video z Noci s Andersenem

Připomeňte si spolu s námi bláznivou noc v naší městské knihovně. Míša a Míša

https://www.youtube.com/watch?v=65vwGKrrL6s

CO NOVÉHO V KULTURNÍM DOMĚ A MFC?

CO NOVÉHO V KULTURNÍM DOMĚ A MFC?

V březnu se v prostorách KD a MFC uskutečnila celá řada různorodých akcí. Tou stěžejní bylo zcela jistě oblíbené Setkání harmonikářů a heligonkářů. Během března se v KD dále uskutečnily závěrečný ples studentů ISŠTE Sokolov, burza dětského oblečení, trénování paměti, gymnastické závody či turnaj dětí ve florbale. Velkou akcí městské knihovny byla také Noc s Andersenem. Ve čtvrtek 23. března se v kinosále uskutečnilo také okresní vyhlašování nejlepších sportovců, které moderoval známý sportovní komentátor Štěpán Škorpil. Po vyhodnocení následoval v malém sále slavnostní raut.

V dubnu chystáme v KD a MFC zejména jednu velkou akci, a to zábavnou talk-show s režisérem Zdeňkem Troškou. Pořad se uskuteční v pondělí 3. dubna od 19 hodin ve zdejším kinosále, který je již beznadějně vyprodán. Pro dětské diváky se dále na neděli 30. dubna připravuje loutkové divadlo z Karlových Varů s pohádkou „Drak Mrak“. Představení určené pro děti od 3 let se uskuteční v loutkovém sále od 15 hod. a vstupné činí 30 Kč. Vstupenky je možné si zakoupit v Městské knihovně od 10. dubna. Kromě výše zmíněného se v prostorách KD a MFC dále uskuteční gymnastické závody Karlovarského kraje (8. dubna), krajská liga turnaje ve volejbalu (9. dubna), kino má samozřejmě připraveno promítání a také chystáme divadelní představení pro mateřské školy.

I v dubnu samozřejmě pokračuje promítání kina Admira. Pro dětské filmové nadšence a fandy snímků Zdeňka Trošky jsme připravili na neděli 9. dubna českou rodinnou komediální pohádku „Strašidla“ a na neděli 23. dubna známou českou pohádku „Anděl Páně 2“, což byl nejúspěšnější snímek loňského roku. Všechna dětská promítání začínají vždy v 15 hod. Vstupné činí 30 Kč. Pro dospělé jsme přichystali na duben celkem dva tituly. Ve čtvrtek 20. dubna půjde o americké válečné historické drama „Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny“ od známého amerického režiséra a herce Mela Gibsona. Druhým filmem pro dospělé bude česká romantická komedie „Pohádky pro Emu“. Promítání proběhne ve čtvrtek 27. dubna a v hlavních rolích se představí Ondřej Vetchý a Aňa Geislerová. Oba tituly začínají vždy v 18 hodin a vstupné činí 60 Kč. Rezervace lístků probíhá v Městské knihovně. Více informací naleznete na plakátech, webu či facebooku kina Admira. Městská knihovna Březová chystá na měsíc duben akci s názvem, „Kvílení s Hankou“, která se uskuteční ve čtvrtek 6. dubna od 17 hod. V rámci programu se přítomní naučí od Mgr. Hanky Kadlecové techniku vytváření dekorací zvanou Quilling. Vstup na akci je zdarma.

Z nejnovějších událostí v KD a MFC lze zmínit např. přípravy dalšího divadelního představení, tentokrát komedie sokolovského ochotnického souboru Konvalinky, které se uskuteční ve čtvrtek 11. května. Pokračují také  koordinační práce na oslavách dětského dne, na dalším ročníku KRIMIFESTU, který se letos uskuteční na podzim a bude doplněn o souběžnou akci s názvem Týden policie ČR. Součástí akce bude letos např. stálá výstava s výkladem o historii bezpečnostních sborů, dopoledne pro žáky ZŠ a SŠ, odpoledne a o víkendu pro veřejnost, beseda organizovaná PČR se žáky ZŠ a SŠ zaměřená na prevenci, přednáška vtažená ke zdejšímu regionu a kriminalistice, výstava a ukázky z vozového parku a techniky PČR (příp. armádních a historických vozů), koncert Hudby Hradní stráže a Policie ČR, koncert Tomáše Savky, beseda (talk-show) se známým hercem a samotné promítání.

Nově se také pracuje na malém country-folkovém festivalu, který proběhne v amfiteátru v KD a MFC na přelomu srpna a září.

Mgr. Michal Bedeč

vedoucí KD a MFC

REKONSTRUKCE KAMENICKÉ HOSPODY

REKONSTRUKCE KAMENICKÉ HOSPODY

Práce na rekonstrukci KAMENICKÉ HOSPODY intenzivně pokračují. V průběhu posledních dnů došlo k osazení otopných těles, zprovoznění kotelny, osazení nových oken a dveře, přípravě stropního podhledu včetně el. vedení pro osvětlení.

Přečíst »12.4.2017 | Ostatní  

SETKÁNÍ HARMONIKÁŘŮ 2017

SETKÁNÍ HARMONIKÁŘŮ 2017

Březová ožila setkáním harmonikářů

Kvílení v knihovně

Kvílení v knihovně

Kvílení s Hankou v městské knihovně

 

Ono vlastně na žádné kvílení ani nedošlo. Naopak. V knihovně poletovala slova chvály a obdivu, která sobě navzájem pronášely účastnice, návštěvnice a hlavní osoba paní učitelka Hanka Kadlecová, na workshopu, jejž uspořádala ve spolupráci s naší knihovnou. Zvolila úspěšnou strategii: nejdříve vzbudit zájem ukázkami nádherných výtvorů vlastních i cizích, pak ukázat, že se jedná o poměrně zvládnutelnou výtvarnou techniku a nakonec poradit fígle, které sama objevila, aby objekt mohl vzbudit obdiv. Zbývalo už jen pustit se do práce za jejího bedlivého dozoru. A pak už došlo na ony chvalozpěvy, protože výsledné práce vytvořené technikou quillingu byly vesměs nádherné. Když se k tomu přidalo ještě chutné pohoštění, které pro nás upekla Maruška Ohnesorgová, byl čtvrteční večer v knihovně tak příjemný, že si účastnice vyžádaly další pokračování, které chystáme na předvánoční čas. M+M

BŘEZOVOU NAVŠTÍVIL ZNÁMÝ REŽISÉR ZDENĚK TROŠKA

BŘEZOVOU NAVŠTÍVIL ZNÁMÝ REŽISÉR ZDENĚK TROŠKA

V pondělí 3. dubna se v Kulturním domě na Březové konala zábavná talk-show s názvem „Úsměvy Zdeňka Trošky“, která přilákala přes 200 diváků z Březové i okolí. Ti si Zdeňkovo povídání, nejen o slavné filmové trilogii Slunce, seno…, ale také o jeho studentských letech a pobytu ve Francii, náramně užili. Diváci se také dozvěděli o nově chystané pohádce s názvem „Čertoviny“, jejíž natáčení by mělo začít letos v květnu. Závěrem pan Troška pozval přítomné na nedělní promítání jeho zatím posledního rodinného filmu „Strašidla“, které proběhne v březovském kině Admira již tuto neděli 9. dubna od 15 hodin.

Kam po Sokolovsku

PLAYMOBIL v Německu - VYPRODÁNO!!!

PLAYMOBIL v Německu - VYPRODÁNO!!!

Město Březová, komise kultury pořádá v pátek 16. 6. 2017 zájezd pro veřejnost do zábavního parku PLAYMOBIL v Německu. Odjezd z autobusového nádraží Březová je v 7:00 h. Cena vstupného vč. příspěvku na dopravu: dospělí a děti (3 roky a výše) – 400 Kč, děti do 3 let – 100 Kč. Dítě, které má 16. 6. narozeniny, má zájezd ZDARMA. Toto je nutné v Infocentru MěÚ Březová a u pokladny parku doložit příslušným dokladem. Prodej míst probíhá v Infocentru MěÚ Březová od pondělí 24. dubna 2017. V případě zájmu lze zajistit i pojištění. Je nutné to nahlásit při přihlášení na Infocentru vč. úhrady příslušného poplatku (24 Kč/osoba).

S příchodem jara se naplno rozběhla cyklistická sezóna

S příchodem jara se naplno rozběhla cyklistická sezóna

A na pilno mají i závodníci z Team biku Březová.

Přečíst »23.4.2017 | Ze sportu  

MINIGOLF - zahájení provozu

MINIGOLF - zahájení provozu

ZAHÁJENÍ PROVOZU MINIGOLFU BŘEZOVÁ!!!

Promítání filmu s názvem NEŽ JSEM TĚ POZNALA

Promítání filmu s názvem NEŽ JSEM TĚ POZNALA

Termín: 9. května 2017 (úterý) - 19:00
Místo konání: Kinosál KD
Vstupné: Ženy - Zdarma | Muži - 60 Kč

SPOLUŽÁCI

SPOLUŽÁCI

Město Březová, komise kultury a Kulturní dům Březová pořádají ve čtvrtek 11. 5. 2017 od 19:00 hodin divadelní představení sokolovského ochotnického souboru Konvalinky s názvem „SPOLUŽÁCI“. Komedie, která se uskuteční ve zdejším kinosále, pojednává o třídním srazu, na kterém se spolužáci setkávají po dvaceti letech.
Vstupné činí v předprodeji 70 Kč, na místě 100 Kč.
Předprodej vstupenek zahájen ve středu 5. 4. 2017 v Infocentru MěÚ Březová.

Pochod k Památníku umučených žen

Pochod k Památníku umučených žen

Obec Rovná zve všechny děti a dospěláky 13. 5. 2017 na již tradiční pochod k „Památníku umučených žen“. Sraz Roveňáků je v 10:00 u Obecního úřadu, ostatní účastníci se mohou připojit během pochodu. Pochod se uskuteční za každého počasí. Děti do 10ti let budou v doprovodu rodičů nebo starších 18ti let!!!

Více informací viz plakát

BŘEZOVSKÉ SETKÁNÍ PLASTIKOVÝCH MODELÁŘŮ

BŘEZOVSKÉ SETKÁNÍ PLASTIKOVÝCH MODELÁŘŮ

Kit Klub Chodov pod záštitou starosty města Březová pořádá 20. května 2017 v Multifunkčním centru BŘEZOVSKÉ SETKÁNÍ PLASTIKOVÝCH MODELÁŘŮ.  Soutěž a výstava plastikových modelů letadel, vojenské a civilní techniky bude obohacena prezentací RC modelů a přítomností prodejců modelářského sortimentu. Občerstvení i bohatý doprovodný program zajištěn. Vstup zdarma.